Gwiazdki magnetyczne

Stosowanie gwiazdek magnetycznych jest wysoce efektywne w momencie stymulacji głęboko położonych punktów odpowiadających. Na efekt leczniczy składa się mechaniczne oddziaływanie na punkt odpowiadający i wpływ pola magnetycznego.

Jeżeli gwiazdka przymocowana jest do bieguna południowego magnesu (magnes ten pomalowany jest u góry kolorem żółtym), to oddziałuje ona w sposób hamujący na punkt. Gwiazdka, połączona z północnym biegunem magnesu (magnes pomalowany u góry kolorem białym), oddziałuje w sposób pobudzający (rys. 41).

Rys. 41. Hamujące (A) i pobudzające (B) działanie gwiazdek magnetycznych

Gwiazdki magnetyczne pozostawia się na kilka godzin lub kilka dni, przy czym podstawowe zasady pracy z nimi są identyczne, jak w przypadku pracy z gwiazdkami metalowymi.

W przypadku braku metalowych lub magnetycznych gwiazdek, na zasadzie aplikatora można wykorzystywać szklane lub plastikowe koraliki, guziki, minerały, nieduże gałązki drzew i krzewów, które znajdują się pod ręką (rys. 42).

Mocowane są one w punktach odpowiadających także przy pomocy plastra. Co jakiś czas prowadzony jest masaż punktowy, poprzez uciskanie na te punkty przez okres od trzech do pięciu minut.

Rys. 42. Stymulacja punktów przy pomocy koralików (A) i guzikiem (B) w systemie odpowiadającym dłoni