Gwiazdki metalowe

Do najczęściej stosowanych w terapii Su Jok aplikatorów należą małe i duże gwiazdki metalowe. Duże gwiazdki w większości wypadków wykorzystywane są do stymulacji punktów, położonych na wewnętrznej powierzchni dłoni i stopy, a małe – do stymulacji punktów znajdujących się na zewnętrznych powierzchniach oraz w leczeniu dzieci (rys. 40).

Rys. 40. Stymulacja małą metalową gwiazdką w minisystemie

Po użyciu gwiazdki metalowej w punkcie odpowiadającym, wykonaj intensywny masaż tego punktu w ciągu 2-5 minut, po czym pozostaw gwiazdkę na obszarze odpowiadającym. Konieczne jest uciskanie gwiazdki (dwa-trzy razy na godzinę), wykonując lokalny masaż.

W trakcie leczenia powinieneś pamiętać, że gwiazdki wykonane z metalu białego koloru wpływają bardziej kojąco. Wykorzystywane są one w stanach patologicznych z podwyższoną aktywnością funkcjonalną: syndromie bólu, procesie zapalnym, przełomie nadciśnieniowym, w stanie niepokoju czy pobudzenia itd. Gwiazdki z żółtego metalu wykorzystywane są w stanach patologicznych z obniżoną aktywnością funkcjonalną: przy osłabieniu słuchu i wzroku, braku apetytu, uczuciu ciężkości w żołądku, obniżonym ciśnieniu, przy ogólnym osłabieniu organizmu itd.