Jak pozbyć się zbędnych kilogramów

Bardzo często można usłyszeć w kręgu znajomych: “przytyłam w ostatnim czasie…” albo: “mój mąż przybrał na wadze…”. Martwimy się o swoją “zepsutą” figurę. Chcielibyśmy schudnąć, ale nie chcemy przy tym zmieniać swoich przyzwyczajeń – lubimy dobrze i smacznie zjeść, trudno jest nam zrezygnować ze smażonych ziemniaków lub podwójnej porcji ciasta.

Gdzie znajdują się punkty, na które powinieneś oddziaływać, aby zahamować wzrastający apetyt i zarazem pozbyć się kilku kilogramów?

Są to punkty odpowiadające przysadce mózgowej, ustom, pępkowi, przełykowi, żołądkowi i jelitu grubemu. Możesz te punkty stymulować zarówno w standardowym systemie odpowiadającym na dłoni, jak i w systemie “owada” na dowolnym palcu.

Jak powinieneś leczyć?

W punktach odpowiadających przysadce mózgowej i pępkowi, możesz umieścić gwiazdkę magnetyczną lub ziarenko gryki. W momencie, kiedy zechcesz zjeść coś słodkiego, powinieneś te punkty kilka razy mocno ucisnąć (rys. 118).

Rys. 118. Terapia nasionami przy zwiększonym apetycie

Możesz również umieścić gałązkę roślinną w miejscu odpowiadającym przełykowi i żołądkowi w taki sposób, aby kierunek wzrostu rośliny był zwrócony przeciwnie do ruchu pokarmu w przełyku. Możesz również wykorzystać właściwości nasion, umieszczając je w punktach odpowiadających ustom, przełykowi i tzw. “wejściu” do żołądka. Kierunek strumienia energetycznego nasion musi być przeciwny do ruchu pokarmu w przewodzie pokarmowym (rys. 119).

Rys. 119. Terapia nasionami w celu obniżenia apetytu: A – gałązkami roślin; B – nasionami jabłek

Dla zrzucenia kilku kilogramów pomocne okażą się właściwości nasion, które układa się w łańcuszek, zgodnie z kierunkiem projekcji jelita grubego w taki sposób, by ich strumień energetyczny był zgodny z ruchem pokarmu w jelicie (rys. 120).

Rys. 120. Terapia nasionami przy otyłości