Nasiona roślin

Nasiona są najbardziej rozpowszechnionymi aplikatorami pochodzenia naturalnego.

Nasiona, tak jak każde żywe, biologiczne struktury, posiadają ogromny zapas energii życiowej, potrzebnej dla rozwoju nowej rośliny. W momencie umieszczenia nasion na punktach odpowiadających, budzą się one niejako i ich pola biologiczne zaczynają oddziaływać z punktem odpowiadającym choremu narządowi i poszczególnym częściom ciała, uzupełniając ich potencjał energetyczny.

Do leczenia wybierz nasiona nieuszkodzone i zdolne do rozwoju. Zazwyczaj wykorzystywane są nasiona rzodkiewki, buraków, gryki, grochu, fasoli, pieprzu, lnu, jabłek, winogron, granatu, kaliny, dyni i in. Nasiona mocowane są do kawałka plastra, a następnie przyklejane na dłoni lub stopie (rys. 43).

Rys. 43. Terapia nasionami na palcu, przy użyciu okrągłego nasiona
Rys. 44. Podobieństwo nasion i narządów wewnętrznych pod względem kształtu

Przy wyborze nasion, weź pod uwagę ich kształt. Przy chorobie narządów wewnętrznych najlepiej wykorzystywać nasiona podobne do nich pod względem formy. Na przykład, choroby serca można leczyć nasionami kaliny, choroby płuc – nasionami gryki, zapalenie śledziony – pestkami winogron itd. (rys. 44 i 45).

Czas stosowania nasion może wynosić od kilku godzin do kilku dób. Można dodatkowo je uciskać (z częstotliwością 1-2 razy na godzinę, od 3 do 5 minut). Jeżeli konieczna jest kontynuacja leczenia, po upływie doby wykorzystane nasiona zastępujemy nowymi i powtarzamy procedurę.

Rys. 45. Stymulacja obszaru odpowiadającego prawej nerce przy pomocy nasionka fasoli